Meme Büyütme; Meme, kadınlarda ergenlik döneminden itibaren büyümeye ve gelişmeye başlar. Ergenlik döneminin sonunda ise belli bir boyuta ulaşır. Fakat bazı kadınlarda genetik veya sonradan oluşan sebeplerle boyut ya da şekilsel olarak memnuniyetsizlik yaşanabiliyor. Bu gibi memnuniyetsizlik yaşayan kadınların imdadına ise meme protezleri yetişmekte ve meme ebatları protezler ile istenilen boyutlara getirilmektedir.

Meme büyütme operasyonlarında artık yeni nesil protezler kullanılsa da akıllara takılan ve merak edilen soruların cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz.

Emzirmeye engel olur mu?

Bekar olanların hatta evli ve çocuk sahibi olanların da en merak ettiği sorudur. Çocuk sahibi olmayı planlıyor iseniz hiç korkmayın. Meme büyütme ameliyatları meme bezleri korunarak yapılır. Bu sayede emzirmeye engel oluşturmaz.

Protez ilerleyen yıllarda kanser yapar mı?

Özellikle halk arasında çok yaygın bir söylenti olsa da bilinenin aksine meme protezlerinin kanser yaptığına dair ispatlanmış bilimsel bir veri bulunmamaktadır. Yani meme protezi takan kadınlarda kanser de dahil olmak üzere herhangi bir hastalık gelişmesi riski protez olmayan kişilere göre artış göstermez.

Protez patlar mı?

Şehir efsanesi haline gelen protez patlaması sanılanın aksine kolay değildir. Protezin yırtılması, patlaması gibi deforme ihtimali kurşunlanma ve kesici alet yaralanmaları gibi ciddi göğüs travmaları durumları dışında pek mümkün değildir.

Protez kaç yılda bir değiştirilmeli?

Meme büyütmek operasyonlarında artık yeni nesil protezler kullanılmakta. Bu protezlerin en önemli özelliği, içindeki jel tabakanın protezin şeklini muhafaza etmesidir. Bu sayede protezin uğrayacağı herhangi bir deformasyona bağlı şekil bozukluğu ve jel sızması gibi sorunlara çok daha az rastlanıyor. Dolayısıyla yeni nesil protezlerin kullanıldığı ameliyatlarda protezin ‘ömrünü tüketmesine’ bağlı bir son kullanım tarihi söz konusu olmuyor.

Ne zaman spor yapabilirim?

Doktorunuzun bilgisi olmadan hiçbir spor faaliyetine başlanmamasını öneririm. Çok ağır olmamak üzere sportif faaliyetlere 1 ay sonunda zaten başlanılabilir. Bir aylık sürede zaman kaybedeceğinizi düşünerek erkenden spora başlamanızın daha büyük zararlara sebebiyet vereceğini unutmayın.

İz kalacak mı?

İz kalmadan yapılan hiçbir estetik cerrahi ameliyatın olmadığı unutulmamalıdır. Biz plastik cerrahlar ise kesi yerini en minimize ve görünür olmayacak şekilde ameliyatı planlamaya çalışırız.

Meme büyütmek ameliyatı sonrası bilinenin aksine çok az bir iz kalır. Meme küçültme ameliyatlarında hem fazla deri çıkartılması hem de bazı durumlarda meme başının pozisyonunun değişmesi gerektiği için kesi izi daha fazla olur.

Meme Büyütmek estetiğinde ise iz sadece memenin altında ve yaklaşık 4cm kadardır. İç çamaşırı ve bikini altına kesinlikle görünmez.  Hekimin verdiği tedavilere uyulduğu takdirde bu izler zaman içerisinde beyazlaşacak ve gün geçtikçe görünmez hale gelecektir.

Meme Büyütme Fiyatları 2021

Meme büyütme fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.