Karın Germe Estetiğinde Merak Edilenler

Karın germe estetiği spor ve diyetle kazanamayacağınız sıkı bir karın için en hızlı ve en etkili yöntemdir. Sıkı bir karın, ince bir bel elbette kilo kontrolü ve sporla ilgilidir fakat bazen bu yöntemlerle hedeflerinize ulaşamayabilirsiniz.

Neden Karın Germe Estetiği?

Sık kilo alıp verme, gebelik veya daha birçok sebeple karın bölgesinde deformasyon oluşur. Özellikle aşırı kas deformasyonları sebebiyle oluşan deri fazlalığının sporla ya da diyetle toparlanması mümkün değildir.

Cilt fazlalığı, kas deformiteleri gibi deformasyonları ortadan kaldırabilmek karın bölgesini pürüzsüz, düz ve sıkı bir hale getirebilmek ancak karın germe ameliyatı ile mümkündür.

Peki, karın germe estetiğinde tam olarak ne yapılıyor? Sadece cilt fazlası çıkartılmıyor, içerideki gevşeyen ve ayrışan karın kasları onarılırken, ayrıca liposuction ameliyatı da uygulanabilir. Liposuction ile cilt altındaki yağlar bir kanül ile vakumlanarak çekilir, karın gerilerek yeni göbek deliği oluşturulur. Böylelikle artık ince, sıkı, dümdüz bir karın çıkar ortaya.

Ameliyat bitiminde içeride toplanacak fazla sıvıyı dışarı almak amacıyla dren adı verilen bir ya da iki tüp yerleştirilir. Ayrıca operasyondan sonra ilk gün kullanılmak üzere idrar sondası uygulanmaktadır. Ayağa kalkmanızı takiben idrar sondası çekilir.

Karın Germek Estetiğinin Riskleri Nelerdir?

Profesyonel ve deneyimli cerrah tarafından gerçekleştirilen karın germek estetiği ameliyatlarında komplikasyon olma olasılığı oldukça düşüktür.

  • Yara izinin uzunluğu ve görünürlüğü kişiden kişiye değiştiği unutulmamalıdır.
  • Karın germe estetiği sırasında, karın dokularınızın yeniden konumlandırılması karın bölgesindeki ve nadiren üst uyluklardaki sinirleri etkileyebilir. Azalmış bir his veya hissizlik hissedebilirsiniz. Bu genellikle operasyonda sonraki aylarda gittikçe azalır.

Karın Germek Estetiği Öncesi ve Sonrası Yapılması Gerekenler?

  • Sigara içmeyi bırakın: Sigara içmek ciltteki kan akışını azaltır bu nedenle iyileşme sürecini yavaşlatır. Ayrıca sigara içmek doku hasarı riskini artırır.
  • İlaçlarınızı hekiminize gösterin: Kanamayı artırabilecek ağrı kesiciler ve bitkisel takviyeler almaktan kaçınmanız gerekebilir.
  • Kilonuzu Sabitleyin: Karın germe estetiği öncesi ve sonrasında ideal kilonuzu koruyun, eğer fazla kilonuz varsa doktorunuz kilo vermenizi isteyebilir. Ameliyat sonrasında kilo kaybı yaşamanız alınan sonuçları olumsuz etkileyebilir.
  • Refakatçi Yardımı Alın: Hastanede iken ve hastaneden taburcu olduktan sonra refakatçi desteği almanız olası ani, zorlu hareketlerden kaçınmanız sağlar ve hızlı iyileşme için önemlidir.
  • Korse Kullanın: Korse kullanmak sıvı birikmesini önlemeye yardımcı olur ve iyileşirken karın desteği sağlar. Hekiminizin vereceği korseyi belirtilen sürelerde ve sürece kullanın. 

Karın Germe Fiyatları 2021

Karın germe fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.