Kalça Kaldırma Estetiği Nedir?

Kalça kaldırma estetiği, zayıf ve düz kalçalara sahip kadınların, sıklıkla tercih ettiği ameliyatlardır. Kalçalarının özellikle pantolon giydiklerinde, daha belirgin bir hal alması, onları memnun eder.

Zayıf kişilere liposuction uygulanamaz. Bu nedenle operasyonda genellikle protez kullanırız. Silikon protezler, bu işlem için oldukça uygundur.

Ciddi şekilde hızlı kilo alıp vermek oldukça zararlıdır. Bu durumda vücutta da bazı deformeler oluşur. Bu deformelerden birisi de kalça bölgesinde oluşan düzleşmedir.

Zaman içinde, karın ve bacaklarda da sarkmalar olur. Kalça kaldırma estetiği bacaklar ve kalça bir arada gerilir. Bu operasyonda izler bel kısmında gizli kalır. Bu şekilde hoş olmayan bir görüntü meydana gelmez.

Bazı hastalarda bu durumun nedeni, genetik faktörlere bağlıdır. Bu durumda kalçanın bel ile olan aralığının geniş olduğunu görebilirsiniz.

Kalça özellikle yan taraftan bakıldığında oldukça belirsizdir. Bazı özel durumda daha çok yağ alma yöntemini kullanmaktayız. Hastadan aldığımız yağlarla kalça bölgesini yeniden şekillendiririz. Bu şekilde daha estetik bir görünüm elde edebiliriz.

Kalça Kaldırma Estetiği Nasıl Yapılır?

Operasyonun uygulanışı kalça yapınıza ve mevcut yağ oranınıza bağlı olarak değişir. Hekiminizin yaptığı tetkikler sonucunda kendinize en uygun yöntemi seçebilirsiniz. Kalça kaldırma ameliyatı genel olarak şu aşamalardan oluşur:

 • Ameliyat genellikle genel anestezi altında uygulanmaktadır. Hastanın ağrı eşiğinin daha düşük olması için bu yöntemi tercih etmekteyiz.
 • Ameliyat süresi yaklaşık olarak 3 ya da 6 saat arasında değişir. Farklı komplikasyonların oluşması sonucunda ameliyatın süresi uzar.
 • Ameliyat esnasında içeride birikecek sıvıların dışarı aktarılması gerekir. Bunun için sıklıkla dren kullanırız. Dren kullanımı, güvenlik açısından oldukça önemlidir. Drenleri 1 ya da 2 gün sonra geri çekeriz.
 • Genellikle hastayı 1 gece boyunca müşahede altında tutarız. Bu şekilde oluşan tüm komplikasyonları önceden takip ederiz.
 • Hasta genellikle 2 ya da 3 hafta içinde normal hayatına geri döner. Tam iyileşme için 1 aylık süresinin dolmasını beklemelisiniz.

Kalça Kaldırma Estetiği İşlemi Hangi Durumlarda Gereklidir?

Operasyonu uygularken bazı durumların kalça kaldırma estetiği olarak daha çok öne çıktığını görüyoruz.

 • Genetik faktörlere bağlı olarak düz kalçaya sahip olanlar,
 • Fazla kilo alıp verme sebebiyle sarkık bir kalça görünümü oluşanlar,
 • Yaşın ilerlemesine bağlı olarak görülen sarkık kalça durumlarında uygulanmaktadır.

Uygulanan operasyon sonrasında, sağlıklı ve estetik bir kalça görünümüne sahip olabilirsiniz. Operasyon mutlaka uzman bir hekim eşliğinde ve kontrolünde gerçekleştirilmelidir. Operasyon hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak isterseniz dilediğiniz zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Operasyon öncesinde kafanızdaki tüm soru işaretlerini gidermelisiniz. Bu şekilde operasyonun sonuçları sizleri daha çok memnun edecektir. Aynı zamanda orantılı bir vücut şekline sahip olabilirsiniz.

Kalça Kaldırma Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Operasyonun sağladığı avantajları genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Daha estetik görünüme sahip bir kalçaya sahip olursunuz.
 • Kalçanızın görünümü yuvarlak hatlara sahip olur.
 • Düz kalça görünümünden kurtulmak isterseniz bu ameliyat tam size göredir.
 • Kıyafet tercihlerinde daha fazla özgürlük kazanırsınız. İstediğiniz elbiseleri giymeye başlayabilirsiniz.
 • Belirgin bir kalça şekline sahip olursunuz.
 • Operasyon sonrasında daha fit bir görünüme kavuşursunuz. Bu durum özgüveninizi yeniler. Kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.
 • Orantılı vücut hatlarına kavuşursunuz.

Kalça Kaldırma Estetiği Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İşlem sonrasında bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Bu noktaları göz önünde bulundurmanız, başarılı bir operasyonu daha kalıcı hale getirir. Uymanız gereken kuralları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Doktorunuzun tavsiyelerine kesinlikle uymalısınız. İyileşme sürecinde bu tavsiyeler yol haritanız olmalıdır.
 • Kullandığınız ilaçları belli bir düzen dahilinde kullanmalısınız.
 • Alkol ve sigara tüketimini tamamen bırakmalı ya da en aza indirmelisiniz.
 • Operasyon sonrasında belli bir süre korse kullanmalısınız.
 • Hareketleriniz esnasında eskisinden daha duyarlı olmalısınız.
 • Doktorunuz onay verene kadar, tüm fiziksel aktivitelerden kaçınmalısınız. Hastalar genellikle ikinci ayın sonunda, normal spor aktivitelerine geri döner.
 • Ağır yük kaldırmaktan ve ani hareketlerden mümkün olduğunca uzak durmalısınız.
 • İşlem sonrasında hijyeninize özen göstermelisiniz. Bu şekilde enfeksiyon kapma riskini de en aza indirirsiniz.

Kalça Kaldırma Ameliyatı Hangi İşlem Alternatifleriyle Gerçekleştirilebilir?

Kalça bölgenizin daha estetik bir görünüm kazanması, genellikle üç farklı alternatifle gerçekleşir. Bu alternatifleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • En fazla tercih edilen yöntem olan yağ enjeksiyonu alternatifidir. Bu yöntemle kalçayla birlikte birden fazla bölge istenilen görünüme kavuşur.
 • Dolgu yöntemi, ikinci sırada tercih edilmektedir. Düz ya da sarkık bir kalçaya sahipseniz çeşitli dolgu yöntemleriyle kalçanız ideal görünüme kavuşur. Daha estetik bir görünüşe sahip olur.
 • Kalçanın daha belirgin bir görünüme kavuşabilmesi adına protez kullanımı da yaygın olarak tercih edilmektedir. Uygun protez kullanımında, kalça ve çevresinde belirgin bir düzleşme görebilirsiniz. Kolay uygulanması da bu yöntemin tercih edilme oranını arttırır.

Hekiminizin de yönlendirmesiyle kendinize en uygun olan yöntemi seçebilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu İle Popo Kaldırma İşleminin Tercih Edilme Sebepleri Nelerdir?

Operasyonda yağ enjeksiyonu kullanılması, vücudunuzdan alınan fazla yağların kalça bölgenize aktarılmasıyla gerçekleşir. Kalçanızın hacmini arttırmak istiyorsanız bu yöntem size göredir. Kalça bölgenizi şekillendirmek istiyorsanız, sizler de bu yöntemi tercih edebilirsiniz.

Bu yöntemle vücudunuzun belli bölgeleri, vaser liposuction yardımıyla şekillenir. Arzu ettiğiniz görünüme kavuşur. Elde ettiğimiz doğal yağlarla kalçanız büyür. Aynı zamanda istediğiniz şekli alır.

Daha belirgin ve çıkıntılara sahip bir kalçaya kavuşursunuz. Diğer yöntemler arasında, en az riske sahip olan yağ alma yöntemi, kalça kaldırma ameliyatları arasında sıklıkla tercih edilmektedir.

İşlem hakkında en net bilgilere sahip olmak isterseniz dilediğini zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu İle Kalıcı Bir Kalça Görünümüne Sahip Olmak Mümkün Mü?

Kişinin vücut özelliklerine bağlı olarak, kalça şekillendirme için yağ alma işlemi uygularız. Kişilerin sahip olduğu görünüm ve ihtiyaçları bu noktada belirleyici olur. Özellikle karın ve sırt bölgelerinde biriken yağlar, bu işlem için oldukça uygundur. Dolgun kalça görünümü, enjekte edilen yağlarla daha belirgin hale gelir.

Basen bölgenizde fazla yağlanma varsa yapılan işlemle bu bölge şekillendirilirken kalçanız da uygun görünüme kavuşur. Travmatize etmeden yağ alımı için genellikle Vaser liposuctio yönteminden yararlanmaktayız. Bu şekilde yağ oranı kalıcılığı daha yüksek oranlara çıkar.

Böylece arzu edilen kalça görünümü kolay şekilde elde edilebilir. İşlem genel anestezi altında, ameliyathane ortamında gerçekleşir. Oldukça kolay bir operasyon olması, kalça kaldırma operasyonlarında hekimler tarafından tercih edilmesini sağlar.

Kalça Kaldırma Estetiği Fiyatları 2022

Operasyon kullanılan yönteme bağlı olarak fiyatlandırmada değişiklik gösterir. Hekiminizin tercih ettiği yöntem, en net fiyatlandırmayı verecektir. Operasyonda kalçaya yağ enjeksiyonu ya da protez işlemlerinden birisini uygularız. Bunların yanında dolgu operasyonu da kalça yapınıza bağlı olarak tercihleriniz arasında yer alır.

Bu operasyonlara ek olarak başka, estetik operasyonlara da ihtiyaç duyabilirsiniz. Ameliyat öncesi yapılan muayene de en net sonuçlar ortaya çıkar. Doktorunuzun ayrıntılı muayenesi sorunlu bölgelerinizle ilgili en net bilgileri verir.

Konu hakkında en net bilgilere ulaşmak istiyorsanız istediğini zaman bizimle iletişim kurabilirsiniz. En net fiyat bilgilendirmesini, muayeneniz sonucunda sizinle paylaşırız. Kalça kaldırma operasyonu, hayalinizdeki görünüme kavuşmanıza yardımcı olur. Kalça kaldırma estetiği fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.