Dhi Saç Ekimi Nedir?

Dhi saç ekimi, toplumda sıklıkla görülen saç dökülmesi problemi için uygulanmaktadır. Kişilerin bu yöntemlere yoğun talepte bulunmalarının nedeni, saç dökülmesinin çeşitli psikolojik rahatsızlıklara sebebiyet vermesidir.

Saç dökülmesi yaşayan bireyler, özgüven problemleri yaşarlar. Bu da kendilerini toplumdan soyutlamalarına yol açar. Bu gibi sosyolojik problemleri ortadan kaldırmak için dünya genelinde estetisyenlerin uyguladıkları çeşitli tedavi yöntemleri mevcuttur.

Saç dökülmesi yalnız yaşlı bireylerin yaşadığı bir sorun değildir. Strese bağlı olarak genç bireylerin de sıklıkla karşılaştığı bir sorundur. Tıptaki ilerlemeler sayesinde bu bireyler topluma yeniden adapte olabiliyorlar. Dhi saç ekimi tekniği saç dökülmesi için uyguladığımız yöntemlerden yalnızca biri.

Saç ekimi çeşitli yöntemlerden oluşmaktadır. Birçoğu cerrahi müdahale gerektirmektedir. Ancak dhi ekim tekniğinde herhangi bir cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyulmaz. Saç ekim teknikleri arasında dhi ekim tekniğini, en etkili teknik olarak tanımlayabiliriz.

Asıl adı Direct Hair Implant olan teknik, dünya genelinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Dhi saç ekimi tekniğinin prensibi saç ekim işlemini olabildiğince pratik bir hale getirmektir. Saç köklerini daha kısa sürede ekim bölgesine taşıdığımız için bu teknik, daha etkin sonuçlar göstermektedir.

Kesim ve dikiş işlemlerine gerek olmadığı için de hastalarımızın sıklıkla başvurduğu bir tedavi yöntemidir. Ancak her ne kadar etkili olsa da Türkiye’de henüz yeterince gelişmiş bir yöntem olduğunu söyleyemeyiz. Ülkemizde bu tekniği başarılı bir şekilde uygulayabilen estetisyenlerin sayısı oldukça azdır.

Dhi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Teknik olarak bu yöntemde tek bir aşama bulunmaktadır. Fue saç ekimi gibi saç çekimi ve ekimi olarak iki ayrı etaptan oluşmaz. Bu teknikte içerisinde saç kökleri bulunan özel uçlu ekipmanlarla saçları direkt olarak kellik bölgesine yerleştiriyoruz.

Tek aşamalı bir teknik olsa da dhi saç ekim uzun süren bir saç ekim tekniğidir. Saç köklerini tek seferde belirli bölgelere transfer edemiyoruz. Bu işlemi teker teker yapmamız gerektiği için işlem süresi diğer tekniklere nazaran daha uzun sürmektedir.

Genel olarak 6 saat süren iki seans ile tedaviyi sonlandırmaktayız. Uzun sürmesi sebebiyle dhi saç ekim tekniğini tek seansta uygulamamız mümkün değildir. Ancak operasyonda kullanılan kalem, ekilecek saç köklerini içinde barındırdığından dolayı çok daha pratik bir operasyondur.

Dhi Saç Ekim Kimlere Uygulanır?

 • Genetik faktörler,
 • Stres ve kaygı bozukluğu,
 • Çevresel etkenler,
 • Hormonal bozukluklar,
 • Yeme bozukluğu,
 • Kimyasal etkenler,
 • Çeşitli rahatsızlıklar sebebiyle saç dökülmesi yaşayan kişiler, dhi saç ekim tekniğinden faydalanabilirler.

18 yaş altı bireyler için de bu işlemi ebeveyn onayı ve kontrolü ile uyguluyoruz. Bunun sebebi, saç dökülmesinin uzun süre devam edebilmesidir. Özellikle erkeklerde saç dökülmesi çok daha uzun süre devam ederek kelliğe sebebiyet verebilir.

Bu sebeple genç bireylerde bu sorunların erken tedaviyle çözüme kavuşturulması önemlidir. Dhi saç ekim tekniği, herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmediğinden herhangi bir risk de taşımamaktadır.

Dhi Saç Ekim Yöntemleri Nelerdir?

Dhi saç ekim tekniğinde kullandığımız spesifik bir yöntem vardır. Bu yöntemde Choi Implanter adını verdiğimiz kalemleri kullanırız.

Choi Implanter kalemleri 1 mm’ye kadar kalınlığa sahip olabilirler. Genellikle enseden aldığımız saç köklerini bu kalem vasıtasıyla bütünen toplarız. Daha sonrasında kökleri içerisinde barındıran kalem ile saç köklerini belirlenen bölgelere ekme işlemini gerçekleştiririz.

Bu teknikte kullandığımız kalemin özelliği, çok ince uçlu bir iğneye sahip olmasıdır. Bu iğne, kafa derisinde herhangi bir kesi oluşumunu engellemektedir. Bu sayede operasyon sonrasındaki süreçte de kafa derisinde herhangi bir iz kalmamaktadır.

Dhi Saç Ekim Öncesi

Operasyon geçirecek hastaların dhi saç ekim öncesinde dikkat etmeleri gereken birkaç husus bulunmaktadır. Bu hususlar, hastaların sağlıkları açısından önem teşkil etmektedir.

 • Sigara ve alkol kullanımını, operasyondan minimum bir hafta öncesinde kesmeniz gerekmektedir.
 • Yine operasyondan bir hafta öncesine kadar sizi bedenen yoracak spor programlarını terk edin. Vücudunuzu yoracak her türlü işten uzak durun.
 • Jöle ve benzeri ürünleri operasyon sırasında saçlarınızda bulundurmayın. Şayet mümkünse, operasyon öncesindeki belli bir süreçte de bu ürünleri saçlarınız üzerinde kullanmayın.
 • Operasyona aç bir vaziyette girmeyin. Karnınızı doyurduğunuzdan emin olun.
 • Saçlarınızı temiz tutun ve operasyona da mümkün mertebe temiz saçlarla girin.

Dhi Saç Ekim Sonrası Bilinmesi Gerekenler

İşlem öncesinde olduğu gibi, dhi saç ekim sonrasında da dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar bulunmaktadır.

Operasyon sonrasında saç derinize kesinlikle el ile temas etmemeniz gerekmektedir. İşlem gören bölgeyi korumanız son derece önemlidir. Belirttiğimiz süre boyunca el ile temasın yanında, bölgeyi su ile temas ettirmemeye de özen göstermelisiniz.

Su ile teması gerçekleştirebileceğiniz zaman geldiğinde, bu işlemi bizler sizin için yapıyoruz. Bu şekilde saçınızı ve işlem gören bölgeyi nasıl yıkamanız gerektiğini de sizlere göstermiş oluyoruz. Operasyonun ardından minimum altı saat süreyle araba kullanmaktan kaçınmanız gerekmektedir. Bunun yanında uzun süreli seyahat etmemeye de özen gösterin.

İşlem sonrasında istirahat etmeli ve belirtilen hususlara dikkat etmelisiniz. Özellikle ilk seansın ardından mümkün olduğunca dinlenmeye ve kendinizi yormamaya çalışın. İkinci seans öncesinde yine tok ve kendinizi yormamış olmanız gerekmektedir. Sizlere verilen ilaç ve kremlerin haricinde hiçbir ek maddeye başvurmayınız.

Dhi Saç Ekim Yorumları

Dhi saç ekim, esasen ülkemizde henüz geniş alanlara nüfuz edememiştir. Bu sebeple yoğun bir kullanıcısı bulunmamaktadır. Ancak teknikten yararlanmış olan kişiler, büyük oranda operasyondan memnun kalmış ve etkilerini kısa sürede görmüşlerdir.

Kullanıcı yorumlarından da anlaşılacağı üzere, tekniğin en tatmin edici özelliği kısa sürede etki ediyor olmasıdır. Çoğu kişi, dhi ekim tekniğini bu sebeple tercih etmektedirler. Tedavide kullanılan ince uçlu kalem ise yara izlerinden çekinenleri kendine çeken bir başka etmendir.

Kullanım alanı dar olan dhi tekniğinde doğru doktor seçimi kullanıcıların en çok vurguladıkları noktalardan biri. Sağlığınızı tehlikeye atmamak adına doğru yardımı aldığınızdan emin olun. Bu noktada bizler, alanımızdaki tecrübemiz ile sizlere en iyi tedaviyi sunmayı hedefliyoruz.

Dhi Saç Ekimi Yaptıranlar

Dhi saç ekim tekniğinde, saç ekiminde kullandığımız diğer yöntemlere nazaran çok daha iyi sonuçlar vermektedir. Bu bağlamda bu tekniği kullanarak tedavi olanlar da yöntemin faydalarından söz etmektedirler. Dhi saç ekimiyle daha kaliteli saç yapısına kavuşmak mümkündür. Bunun en büyük sebebi, ekilen saçların kullanılan kalem sayesinde daha kısa süre açıkta kalıyor olmalarıdır.

Diğer tekniklerde bu süre çok daha uzundur. Buna ek olarak kullanılan ekipman sayesinde saçları şekillendirmek de dhi saç ekim tekniğinde oldukça kolaydır. Seansların daha uzun olmasının saç kalitesine herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Nitekim işlem uyguladığımız kişiler de bu konuda herhangi bir yan etkiyle karşılaşmış değillerdir.

Dhi Saç Ekimi Fiyatları 2022

Diğer saç ekim tekniklerinde olduğu gibi, dhi saç ekim tekniğinde de standart bir ücretlendirmemiz bulunmamaktadır. Fiyatın belirlenmesindeki en etkili faktör, işlem görecek bölgenin ihtiyaç duyduğu implant sayısıdır. Her hastanın yaşadığı kelliğin boyutu birbirinden farklıdır. Bu sebeple ücretlendirmeyi kişilere özel olarak oluşturmaktayız.

Gereken tetkikleri, operasyon öncesinde uyguluyoruz. Bu şekilde bir ücret belirliyoruz. Özetle dhi saç ekimi tekniğinde uygulanacak ücretlendirmeyi operasyon sonrasında değil, öncesinde size belirtiyoruz. Dhi saç ekimi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.