Annelik Estetiği Nedir?

Annelik estetiği, doğum sonrası oluşan deformasyonların tedavi yöntemidir. Doğum vajinal bölge için travmatik bir durumdur. Bu durumun yol açtığı şok, bu bölgede bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur.

Doğuma bağlı oluşan tüm bozulmalar bu operasyonla kolay şekilde giderilir. Son zamanların trendi olan ‘mommy makeover’ operasyonun bir diğer ismidir.

Anneler, çocuk sahibi olduktan sonra eski vücut görünümlerini kaybedebilirler. Bu onlar için oldukça yorucu bir deneyimdir. Operasyonla deforme olmuş vücuda eski görünümü yeniden kazandırılır.

Doğum sonrası oluşan vücut deformasyonları, annelik estetiği yardımıyla ortadan kaldırılır. Tek bir seansla düzelebileceği gibi birkaç farklı seans halinde de olabilir. İşlem içeriğinde birkaç farklı estetik operasyon bulunur. Bu operasyonlar birbirleriyle kombine edilir. Bu şekilde sağlıklı bir vücut görünümü ortaya çıkar. Kadınlar, doğum sonrasında genel olarak:

 • Karında görülen deforme ve sarkmalar,
 • Bacak ve basen bölgesinde şekil bozuklukları,
 • Göğüslerde hacim kaybı ya da aşırı büyüme,
 • Doğum ve egzersiz yardımıyla verilemeyen kilolar gibi sorunlarla karşı karşıya kalırlar.

Bu sorunları yaşayan kadınlar, operasyon yardımıyla eski görünümüne kavuşur. Uygulanan tüm operasyonlar, kişiye özel bir nitelik taşır.

Annelik Estetiği Nasıl Uygulanır?

Operasyon, birçok farklı ameliyatı içinde barındırır. Annelik estetiği operasyonlarının süresine göre, ameliyat süresi de belli olur. Ameliyat süresi incelendiğinde yaklaşık 3 ile 5 saat arasında olduğunu görebilirsiniz. Yapılacak olan operasyonları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Göğüslerdeki hacimleri dengelemek adına, göğüs estetiği ameliyatı uygulamaktayız. Meme dikleştirme ya da büyütme şekilleri de göğüs hacimlerinde belirleyici olur. Yapılan operasyonla göğüsler eski haline geri döner. Daha dik bir görünüm kazanır. İzler zamanla kendiliğinden yok olur.
 • Meme küçültme ameliyatı, doğum sonrası büyüyen göğüslerinize uygun bir görünüm kazandırır. Bel ağrısına neden olabilen büyük göğüsler, gerekli işlemlerle normal haline getirilir. Meme çevresindeki fazla dokular alınarak, estetik bir görünüme kavuşur.
 • Karın germe ameliyatını, özellikle sezaryen doğum sonrasında tercih edebilirsiniz. Sarkan karın dikişini yeniden toparlamak için mini karın germe ameliyatı da uygulanır.
 • Yağ alma operasyonları; kol, bacak ya da basenlerinizde oluşan fazla yağların alımında tercih edilmektedir. Yüz bölgesinde de bu yöntemden faydalanılabilmektedir. Diyet ve sporla gitmeyen yağlar, yağ aldırma yöntemiyle ortadan kaybolur. Daha düz bir karın bölgesine sahip olursunuz. Sarkıklıklar ortadan kalkar.
 • Vajinanın sarkan yapısı için vajina daraltma ameliyatı uygulanır. Bu sorunun neden olacağı diğer sorunlar da erken tedbirle ortadan kalkar. İşlem sonrası kişilerin hayat kalitelerinde, belirgin bir yükseliş görebilirsiniz.

Aklınıza takılan tüm annelik estetiği sorularıyla ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Annelik Estetik Kimler İçin Uygulanır?

Ülkemizde yeni yeni duyulan operasyon, doğum sonrası estetiği olarak da isimlendirilir. Estetik müdahalelerin yoğun olarak kullanılması, anne makyajı olarak isim almasına da neden olmuştur. Annelik estetiği, temelde; karın germe ve meme estetiğinin tek seansta buluşmasına verilen isimdir.

Gerekli durumlarda, yağ aldırma operasyonları da bunlara eklenir. Farklı operasyonların bir arada kullanılması, yapılan işlemlerden fazla memnun kalmanıza katkı sağlar. Doğum sonrası deformasyonlar, fiziki ya da estetik olarak kaygı taşıyan tüm kadınlara uygulanır.

Doğum nedeniyle vücutlarında yıpranma oluşan kadınlar tarafından, bu yöntem sıklıkla tercih edilmektedir. Sizler de vücudunuzun deforme olmuş yapısında değişiklikler istiyorsanız dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzman hekimimizin muayenesi sonucunda farklı tedavi yöntemlerini bir arada yaptırabilirsiniz.

Annelik Estetik Ameliyatından Önce Neler Yapılmadır?

Operasyonun daha sağlıklı sonuçlar vermesi adına, aşağıdaki noktalara dikkat edilmelidir. Bu noktaları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Operasyon genel anestezi altında uygulanmalıdır. Birkaç farklı operasyon bir arada uygulandığından bu yöntem en doğrusudur.
 • Ameliyattan yaklaşık iki hafta öncesinde, alkol ve sigara tüketimi tamamen bırakılmalıdır.
 • Kan sulandırıcı ilaç kullanan kişiler, bu ilaçların kullanımına ara vermelidir.
 • Düzenli kullanılan ilaçlar, mutlaka doktor kontrolünde alınmalıdır.
 • Zayıflama çayları ya da haplarını, operasyondan bir süre öncesinde bırakmanız gerekir.
 • Ameliyattan 6 saat öncesinde yeme ve içmeyi bırakmalısınız.

Gerekli ön hazırlıkları yapmanız, operasyonun daha başarılı geçmesine katkıda bulunur. Kişilerin uygun koşullar altında, ön hazırlıklarını gerçekleştirmesi gerekir.

Annelik Estetiği Sonrası Süreç Nasıldır?

Operasyon sonrasında hastalar, uygulanan işlemlere bağlı olarak 1 ile 3 gece arasında hastanede kalır. Tüm operasyonlar tek bir ameliyatta uygulandığından, hasta açısından yorucu olur.

Hastanın genel durumuna bağlı olarak, bu işlemler 3 ay içinde farklı zaman aralıklarında da yapılabilir. Ameliyatın ardından hastaları hemen yoğun bakım ünitesine alırız. Genel anestezi altında olan hasta, belli bir süre sonra kendiliğinden uyanır.

Hastalara düzenli aralıklarla ağrı kesici veririz. Bu şekilde ağrı eşiklerinin düşmesine yardımcı oluruz. İlk gün hastada, hafif ağrılar olur. Hastaya düzenli olarak ilaç verilmesi, süreci daha kolay atlatmalarına katkı sağlar. Ameliyat sonrasında, hastalar genellikle ilk gün ayağa kalkar. Üçüncü günün ardından, normal yaşamına geri döner.

Annelik Estetiğinden Sonra Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Operasyon sonrasında, hastaların genel olarak şu noktalara dikkat etmesini bekleriz:

 • Özellikle karın germe ameliyatından dolayı ağır sporlardan uzak durmanız gerekir. İki ay süreyle tüm ağır aktivitelerden uzak durmalısınız.
 • Bir ay süreyle sporcu sütyeni kullanmanız. Sporcu sütyeni vücudunuzun şekil almasına katkıda bulunur.
 • Hafif sporları tercih ederek hareket yetinizi yavaş yavaş geri kazanabilirsiniz.
 • İlk bir hafta boyunca V şeklinde yatmalısınız. Bir süre öne doğru eğilerek yürümeniz de hareket kabiliyetiniz açısından önemlidir.

Annelik estetiği operasyonu, zaman içinde ideal vücut ölçülerinize dönmenize katkı sağlar.

Annelik Estetiği Hangi Operasyonları İçermektedir?

Doğum sonrası, farklı bölgelerinizde deformeler olabilir. Bu bölgeleri tek bir operasyonla eski haline döndürmek mümkün değildir. Bu açıdan hekiminiz farklı tedavi ve ameliyat yöntemlerini bir arada kullanır. Bu estetik tedavi yöntemlerinin tümüne, annelik estetik adı verilir. Özellikle son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiştir.

Operasyon içeriği incelendiğinde, genel olarak şu estetik operasyonlar:

 • Karın çevresinde germe,
 • Meme bölgesinin dikleştirilmesi,
 • Yağ alma işlemleri uygulanmaktadır.

İşlemlerin tümü, daha az acı vermesi açısından genel anestezi altında yapılır. Hasta süreç boyunca herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez. İşlemler birbirileriyle kombine şekilde yapılır. Bu açıdan daha kolay sonuca bağlanır.

Annelik Estetik İçin Hangi İşlemler Yapılır?

Operasyona karar vermeden önce, kafanızdaki tüm soru işaretlerini gidermelisiniz. Bunun en iyi yolu, uzman bir doktordan yardım almaktır. Operasyona başlamadan önce yapılan tetkikler, vücudunuzda sorunlu olan yapıların onarılmasını hedefler.

Üstelik bu işlem oldukça kolay şekilde gerçekleşir. Doğum sonrasında özellikle karın bölgesinde çatlaklar oluşur. Bu sorunun kolay yoldan giderilmesi için annelik estetiği yöntemlerinden yararlanabilirsiniz.

Karın germe ameliyatına ek olarak yapılan yağ aldırma işlemleri de düz bir karın bölgesine sahip olmanıza yardımcı olur. Göğüs hacmindeki bozukluklar için meme küçültme ameliyatı, oldukça verimli sonuçlar verir. Sizin için en uygun olan işleme, hekim muayenesi sonucunda karar verebilirsiniz. Tüm bu aşamalarda, uzman ekibimizle yanınızda yer alırız.

Ameliyat ve İyileşme Süreci

İşlem sonrasında ortalama 1 ya da 3 gün hastanede kalmanız gerekir. Mevcut durumunuza bağlı olarak, taburcu edilme süreniz uzayabilir. İşlem sonrasında bir süre ağrı kesici ve antibiyotik kullanmalısınız.

Tüm annelik estetiği sorularınıza uzman kadromuzla cevap vermekteyiz.

Annelik Estetiği Fiyatları 2022

Annelik estetiği fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.